Szybki kontakt

Auto Detailing Warszawa

Słowo „detailing” jest dla was nowe i zupełnie nieznane? Po przeczytaniu naszego krótkiego artykułu, o tym czym jest detailing, będziecie mogli zrozumieć dlaczego jakość usług, a nie czas i pieniądze są w detailingu najważniejsze.

Opis

Termin detailing: w przypadkach ogólnych, oznacza złożony kompleks działań na przedmiocie, dla ulepszenia i wydobycia jego ekskluzywnych i doskonałych charakterystyk wizualnych i walorów użytkowych. Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem detailingu jest oczywiście „Auto Detailing”. Istnieje też pojęcie „Marine Detailing”, czyli detailing łodzi i detailing w lotnictwie „Aircraft Detailing”. Ogólne założenie detailingu sprawia, że można go zrobić nawet na butach, ale zazwyczaj oddajemy preferencje droższym i piękniejszym rzeczom. W związku z tym, że w naszym świecie największe zainteresowanie budzi detailing samochodowy, będziemy się skupiać na nim. Zatem, Auto Detailing dzielimy na kilka etapów:

zostaw numer-doradzimy

Detailing zewnętrzny

Naszym zadaniem jest przygotowanie i oczyszczenie karoserii, szyb, felg, opon, lamp, plastyków. W dążeniu do perfekcji, stosujemy potężny wachlarz chemii samochodowej i różnego rodzaju przyrządów, które pomagają detailerowi w pracy.

Oczyszczenie karoserii z zanieczyszczeń stałych

Tych zanieczyszczeń nie da się usunąć na myjni. Potrzebna będzie wyspecjalizowana chemia i wiedza, która pozwala nie zniszczyć lakieru przy oczyszczaniu. Wtrącenie metaliczne, osady bitumiczne, ślady po smołach z drzew, to wszystko sprzyja utlenianiu sie lakieru i jego korozji. Dlatego, warto raz na jakiś czas wykonać oczyszczanie karoserii z tych wtrąceń.

Renowacja Lakieru

To proces, który usuwa wierzchnią warstwę lakieru za pomocą działań mechanicznych. Szczegółowo możesz o tym poczytać w dziale Renowacja Lakieru

Ochrona lakieru

Na przygotowaną powierzchnię nanosimy powłoki ochronne. Od najprostszych, takich jak wosk naturalny (większy połysk – mniejsza ochrona), bądź syntetyczny (mniejszy połysk – większa ochrona), po tak zwane «płynne szkło», które daje większą wytrzymałość, zabezpieczenie i zauważalnie większą hydrofobowość, na powłokach ceramicznych o twardości 9H kończąc. Ceramika 9H to ekskluzywny produkt, dostępny tylko dla profesjonalistów. Taka powłoka ceramiczna utrzymuje sie na lakierze do 5 lat, pod warunkiem jej serwisowania raz na 1 rok. Powłoka Ceramiczna 9H to prawdziwa ochrona lakieru, udowodniona w testach.

Coraz częściej, nasi klienci korzystają z przejrzystej folii ochronnej, którą nakłada się bezpośrednio na lakier i pełni ona rolę zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, odpryskami podczas podróży autostradą albo porysowaniami auta podczas jazdy terenowej. Szczególnie polecamy ją na nowe i szybkie auta.

Detailing wnętrza

Porządne wyczyszczenie elementów skórzanych, materiałowych oraz oczyszczanie wykładziny podłogowej. Do tego stosuje się maszyny parowe, tornador, odkurzacz piorący/parowy, ozonatory, a chemią często czyszczony jest parownik klimatyzacji. Niektóre elementy mogą być polerowane, a etapem, który pomaga utrzymać wnętrze w czystości na dłużej, jest etap zabezpieczenia. Mleczko pielęgnacyjne na skóry, środki hydrofobowe na obszycie materiałowe, ekskluzywny wosk bądź powłoki ceramiczne na elementy lakierowane we wnętrzu auta. To wszystko można nazwać detailingiem wnętrza.

Detailing komory silnika

Proces wszechstronnego oczyszczenia wszystkiego, co kryje sie pod maską. Żel dielektryczny, który zapobiega uszkodzeniom połączeń elektrycznych w czasie czyszczenia silnika, maszyna parowa, tornador, mnóstwo chemii, to wszystko niezbędne narzędzia dla jakościowego i bezpiecznego mycia pod maską. Po wysuszeniu elementów, można je zabezpieczyć powłokami ceramicznymi, bądź kwarcowymi.

Warto dodać, że w niektórych przypadkach, ww. elementy, mogą być wyłączone z kompleksu działań detailingowych. Dzieje się tak ze względu na to, że na przykład nowe auta nie potrzebują pełnej renowacji lakieru, lecz w zupełności wystarczy oczyszczenie karoserii i lekka korekta przygotowawcza pod powłokę ceramiczną.

Zatem, tak w skrócie i uproszczeniu powinien wyglądać detailing i tak wygląda on u nas w studio.

NIEZDECYDOWANY? POMOŻEMY