fbpx
Szybki kontakt

Ochrona lakieru folią

zostaw numer-doradzimy

Cennik

Auto Male i Srednie Duży Sedan i SUV Auto zastępcze
Pakiet Bikini 2700 3200 Gratis
Pakiet Full Front 4500 4900 Gratis
Pakiet Full Car Indywidualnie Indywidualnie Gratis
Folia na Reflektory 300 400 70
Folia na Klamki 250 300 70

 

 

Oklejanie folią ochronną to

Nakładanie na lakierowane elementy nadwozia auta poliuretanowej folii z warstwą klejącą. Zwykle nakłada się na przednią część auta zaraz po zakupie. Oklejanie folią ochronną nowo zakupionego samochodu, na długie lata zachowa lakier w pierwotnej formie i ochroni go od odprysków i zarysowań.

Przyczyny

Warstwa lakieru na samochodzie jest bardzo cienka, jest ona przeznaczona do ochrony farby od wilgoci oraz zmian temperatury. Ale codziennie lakier samochodu zostaje narażony na dodatkowe działania mechaniczne. Żwir, piasek, gałęzie z czasem bezpowrotnie niszczą fabryczny lakier, co prowadzi do pogorszenia wyglądu i korozji nadwozia. Zazwyczaj kończy się to koniecznością malowania uszkodzonych elementów na nowo.

Technologia

Pełny zakres usług obejmuje następujące etapy:

 • Omówienie z właścicielem samochodu planu oklejania;
 • Czyszczenie oklejanych elementów auta od obcych wtrąceń;
 • Odtłuszczanie nadwozia;
 • Cięcie folii ochronnej na ploterze pod model auta;
 • Oklejanie folią bezbarwną poliuretanową;
 • Pierwotne naturalne suszenie warstwy klejącej;
 • Kontrolne sprawdzanie elementów oklejonych.

Dla kogo jest potrzebna i kiedy

Oklejanie folią poliuretanową jest niezbędne dla ochrony lakieru nowo zakupionego samochodu klasy premium. Folia ochronna jest niezbędna, aby zapobiec zarysowaniu, zmatowiałości, odtlenianiu, pojawieniu się odprysków i smoły na polakierowanych elementach nadwozia. Zalecamy zabezpieczenie lakieru folią poliuretanową od razu po zakupie auta. Zabezpieczone auto folią ochronną będzie przez wiele lat cieszyć perfekcyjnym wyglądem swojego właściciela oraz zwiększy swój koszt przy sprzedaży. Dana usługa jest obowiązkowa dla posiadaczy drogich i szybkich samochodów, często jeżdżących autostradami.

Materiały

Przy oklejaniu samochodów wykorzystujemy folię ochronną klasy premium od amerykańskich producentów: PremiumShield, Venture Shield, SunTek.
1. Folia ochronna jest całkowicie przezroczysta, dlatego jest niewidoczna na nadwoziu;
2. Posiada efekt samoregeneracji;
3. Grubość 200 mikronów, czyli trzykrotnie większa od fabrycznego lakieru;
4. Wygląda identycznie , jak lakier samochodu;
5. Warstwa anty zarysowań zapobiega powstawaniu rys.

Cena

Oklejanie auta folią ochronną – to usługa dość droga. Na formułowanie ceny wpływają następujące kryteria: cena folii, cięcie ploterem, opłata dla specjalisty, reklama, czynsz, materiały wykorzystane. Na 70% kosztów usługi przypada cena zakupu folii poliuretanowej. Dlatego, jeśli cena końcowa na daną usługę jest dość niska – jest to oszustwo i auto zostanie oklejone tanią, niskojakościową folią, która nie spełni oczekiwań właściciela auta.

Okres aktywnego użytkowania

Folia bezbarwna poliuretanowa nie wymaga dodatkowej opieki po nałożeniu. Pod warunkiem normalnej pielęgnacji samochodu i oszczędnej i dbałej eksploatacji folia ochronna pozostanie bez zmian przez wiele lat. Po drobnych stłuczkach folię można polerować. Jeśli na folię poliuretanową dodatkową nałożyć powłokę ceramiczną Ceramic Pro to nabędzie ona mocnego połysku i efektu hydrofobowego. Oklejone nadwozie folia chroni lakier samochodu ponad 10 lat!

Należy obawiać się

Podczas dokonania wyboru studio do oklejania auta folią, należy obawiać się:

Oszustów. Zamiast drogiej poliuretanowej folii wykorzystują tanią winylową, która jest co najmniej 6 razy tańsza i względem tego dużo gorsza. Od razu po oklejeniu nadwozia, odróżnić taką folię od wysokojakościowej potrafi tylko profesjonalista. Mało tego, że za pół roku cała zostanie zarysowana i uszkodzona żwirem, do tego z czasem będzie bardzo trudno i kosztownie ją usunąć. Zasada jest prosta: niska cena – tania folia!

Amatorów. Stopień profesjonalności studio można wyłapać już podczas rozmowy telefonicznej. Należy uważnie zapoznać się ze stroną internetową firmy, jej sieciami społecznymi, przeczytać opinie, zobaczyć zdjęcia oraz wideo. U początkujących detailing studio tej informacji będzie zdecydowanie za mało. Wygląd i czystość pomieszczeń oraz pracowników muszą cieszyć, a nie wywoływać obrzydzenie.

Nasze zalecenia

Dla nowych samochodów: Oklejenie samochodu folią ochronną od razu po zakupie, aby zapobiec nawet minimalnego uszkodzenia lakieru. Wybór odpowiedniego kompletu folii ochronnej na podstawie warunków eksploatacji.

Auto z przebiegiem: Przy ewentualnymi uszkodzeniami lakieru na miejscu przyszłego zabezpieczenia, należy polakierować element i dopiero po całkowitym wyschnięciu lakieru ( 10-15 dni ) okleić folią poliuretanową. Najlepiej oklejać element w całości.

Dla wszystkich samochodów: Po całkowitym wyschnięciu należy nałożyć na folię powłoka ochronną Ceramic Pro. To zwiększy żywotność folii. Wzmocni jej połysk, ułatwia czyszczenie i mycie. Powłoka pomaga chronić folię przed odbarwieniami po ptasich odchodach i owadów. Kwas, który znajduje się u nich w żołądku, może pozostawić ślady.

Wybór zestawu folii zależy od rodzaju eksploatacji auta. W trybie miejskim, wystarczy pakiet „Standardowy” lub „Optymalny”. Częste podroży na dalekie odległości głownie autostradami: Minimum „Optymalny” ale przy droższych autach pakiet „Pełny”. W połączeniu : miasto, trasa, piknik, polowanie, wędkowanie: tylko zestaw „Pełny”.

 

Nasze pakiety

Pakiet bikini

 Pakiet bikini oklejanie samochodu

Pakiet full front

Pakiet full front oklejanie samochodu

Pakiet full car

Pakiet full car oklejanie samochodu

Dlaczego my

 • Profesjonalnie zajmujemy się detailingiem ponad 10 lat
 • Menedżer studia osobiście kontroluje i czuwa nad poszczególnymi procesami
 • Innowacyjne technologie , materiały i sprzęt od najlepszych światowych marek
 • Studio detailingu wyposażone zgodnie z potrzebami dla wykonania jakościowej usługi
 • Każda praca jest autorska i prowadzona zgodnie z wcześniej omówionym planem
 • Opłatę za usługe pobiera się po zakończeniu prac i wydaniu samochodu klientowi
 • Sensowna cena za jakosciową usługę detailingu

NIEZDECYDOWANY? POMOŻEMY