fbpx
Szybki kontakt

Usuwanie Wgnieceń (PDR)

zostaw numer-doradzimy

Specjalizacją naszej firmy jest kompleksowe usuwanie wgnieceń w karoserii, które powstały na skutek zjawisk atmosferycznych, niewielkich kolizji oraz w innych okolicznościach. Bezinwazyjna i nowatorska metoda, którą stosujemy, pozwala na naprawę wgnieceń bez ingerowania w strukturę lakieru.

Usuwanie wgnieceń Warszawa

Każdy właściciel samochodu wie, że o wgniecenia w karoserii nie trudno – wystarczy kamień na drodze, słupek podczas cofania na parkingu, czy lekkie stuknięcie drzwiami przez osobę wysiadającą z zaparkowanego obok samochodu. Zdarza się, że ekstremalne warunki pogodowe – takie jak grad lub silny wiatr, który zrzuci gałąź na nasz pojazd, przyczynią się do problematycznego wgniecenia.

Kiedyś taki problem rozwiązywało się prosto, ale niezbyt estetycznie – lakiernik wyklepywał wgniecenie albo traktował je szpachlą. Jednak wraz z rozwojem car detailingu dostępne są nowatorskie metody, które pozwalają poradzić sobie z większością wgnieceń – i to bez naruszania struktury lakieru. W naszym studio stosujemy metodę PDR, która cieszy się zaufaniem specjalistów od detailingu.

Usuwanie wgnieceń Warszawa – co to jest PDR?

PDR to inaczej Paintless Dent Repair – co oznacza usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Metoda ta polega na wyciąganiu lub wypychaniu niewielkich wgnieceń za pomocą przeznaczonych do tego narzędzi. Przynosi to świetne rezultaty przy małych i średnich wgnieceniach.

Jak wygląda cały proces? Na początku specjalista ogląda karoserię, oceniając czy usunięcie wgniecenia możliwe jest za pomocą metody PDR, czy jednak niezbędne okaże się ponowne lakierowanie – np. w przypadku poważnych uszkodzeń, podczas których doszło do perforacji lakieru.

Wgniecenia mogą zostać usunięte na dwa sposoby:

  • Za pomocą specjalnego kleju oraz zaczepów – co sprawdza się szczególnie w przypadku elementów o trudnym dostępie lub na dachu.
  • Przy użyciu specjalistycznych narzędzi, o różnych końcówkach, kształcie i długości. W ten sposób można pozbyć się wgnieceń, do których trudno się dostać od wewnątrz – jak błotniki, drzwi lub klapa bagażnika.

Usuwanie wgnieceń Łomianki – zalety

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania metodą PDR jest szybkie, proste i skuteczne. Jakie są główne zalety tego rozwiązania?

  • To najbardziej opłacalny sposób usuwania wgnieceń,
  • Zachowany zostaje oryginalny lakier pojazdu,
  • Samochód nie nosi śladów prac blacharsko-lakierniczych, dzięki czemu nie traci na wartości,
  • Brak konieczności malowania – znika obawa o niedopasowanie odcieni,
  • Zazwyczaj jeszcze tego samego dnia można odebrać samochód,
  • Możliwy jest dojazd do klienta i wykonanie prac na miejscu.

Postaw na nowatorskie rozwiązanie

Zauważyłeś na karoserii swojego samochodu wgniecenie? Nie ryzykuj, podejmując próby samodzielnej naprawy, nawet jeśli jest ono niewielkie. Ingerencja osoby niedoświadczonej może spowodować uszkodzenia struktury lakieru – a wtedy zastosowanie metody PDR będzie już niemożliwe.

Zamiast szukać jakiegoś zakładu lakierniczo-blacharskiego, oddaj swój samochód w ręce profesjonalistów i skorzystaj z bezinwazyjnej naprawy. Przekonasz się, jak bardzo opłacalne jest to rozwiązanie. To doskonała alternatywa dla klasycznej czasochłonnej naprawy z lakierowaniem!

Większość wgnieceń bez problemu można usunąć za pomocą metody PDR. Mimo że jest to metoda relatywnie nowa na polskim rynku, to tysiące zadowolonych klientów przekonało się o jej skuteczności. W niemal każdym przypadku karoserii udaje się przywrócić oryginalny wygląd.

Ceny oraz czas naprawy – o czym powinien wiedzieć klient?

Każda część karoserii, która potrzebuje naszej ingerencji, jest indywidualnie wyceniana. Praca jest obliczana, biorąc pod uwagę sposób naprawy (dlatego, nawet pomimo pozornie niewielkich różnic ceny mogą się znacząco różnić), dostęp do uszkodzenia (czy znajduje się w miejscu dwustronnie pokrytym blachą lub w okolicy wzmocnień).

Ile czasu zajmuje naprawa? Niektóre wgniecenia, do których jest łatwy dostęp, mogą zostać naprawione nawet w 5 minut. Większe wgniecenia parkingowe to kwestia godziny. Bardziej skomplikowane i głębsze uszkodzenia mogą zająć nawet cały dzień. Do rzadkości należą sytuacje, gdy naprawa zajmuje nam kilka dni – co może się zdarzyć np. po dotkliwym gradobiciu.

Usuwanie wgnieceń Łomianki – co nas wyróżnia?

Specjalizujemy się w nowatorskich rozwiązaniach, a nasi wykwalifikowani pracownicy są ekspertami w naprawach wgnieceń metodą PDR – wyróżniają się precyzją, wyczuciem oraz cierpliwością. Dysponujemy również odpowiednio bogatym zapleczem, pozwalającym na wykonywanie usług na bardzo wysokim poziomie. Podczas usuwania wgnieceń metodą PDR korzystamy ze specjalistycznego oświetlenia, dzięki czemu nie pomijamy żadnego załamania – a Twoje auto wróci do perfekcyjnego stanu.

Przed wizytą u nas nie musisz przygotowywać samochodu – to my zajmiemy się wszystkim i zaoferujemy najlepsze rozwiązanie. Naprawiona cześć karoserii po zakończonym zabiegu nie wymaga specjalnego traktowania. Ta prosta i skuteczna metoda pozwala nie tylko odzyskać atrakcyjny wygląd pojazdu, ale także uniknąć większych prac blacharsko-lakierniczych. Jeśli masz jakieś wątpliwości – śmiało skontaktuj się z nami, odpowiemy na każde z nich.

NIEZDECYDOWANY? POMOŻEMY